psychoterapia i dobry psychoterapeuta

Psychoterapia – na czym polega i kiedy jest pomocna?

Myślisz o psychoterapii, ale nie do końca wierzysz w jej skuteczność? Masz wątpliwości, obawy? Psychoterapia to nie doradztwo, powtarzanie „będzie dobrze”, „nie martw się” i w końcu – to też nie ostateczna diagnoza. Na czym w takim razie polega psychoterapia i kiedy można okazać się pomocna?

Czytaj więcej »
wychowanie dziecka uzdolnionego

Wychowanie dziecka szczególnie uzdolnionego

Najpierw długo starasz się o dziecko, później z niecierpliwością go oczekujesz. Dbasz o siebie i jesteś pod opieką ginekologa. Wreszcie nadchodzi dzień, w którym na świat przychodzi Twoje dziecko, które już zdążyłaś pokochać. I nagle czujesz, że nic nie wiesz, nikt Cię na to nie przygotował.

Czytaj więcej »

Zajęcie grupowe

Ruszyły zapisy na zajęcia grupowe Serdecznie zapraszamy na zajęcia grupowe, które będą realizowane w naszej poradni. Zapisy oraz szczegółowe informacje pod numerem: 608 622 013

Czytaj więcej »
superwizja superwizor okayterapeuci

Superwizja – super-spotkania superwizora z superwizantem

Podczas pracy z psychologiem lub psychoterapeutą można natknąć się na pojęcie superwizji. Nie jest ono powszechnie znane, ale często pojawia się w rozmowach ze specjalistami z dziedziny psychologii. Czym w takim razie jest superwizja i kogo nazywamy superwizorem? Jakie ma ona znaczenie dla pacjenta?

Czytaj więcej »
terapia małżeńska legionowo kryzys w związku

Wypaliło się, czyli kryzys w związku i terapia małżeńska

Najpierw są wielkie emocje, motyle w brzuchu i płomienna miłość. Świat wiruje, nie wyobrażamy sobie życia bez drugiej połówki. Z czasem jednak wszystko się zmienia, a relacje słabną. Zaczynamy walczyć na słowa, milczymy lub licytujemy się na krzywdy i winy. Jakie są przyczyny kryzysu w związku, jak go pokonać?

Czytaj więcej »

Współczesna miłość

Oczekujemy często miłości idealnej, gdzie będziemy dzielić z partnerem aspiracje, lęki, tęsknoty, uczucia. To co dawniej dawał nam cały system rodzinny dziś oczekujemy tego wszystkiego od jednego partnera.

Czytaj więcej »