Zadbałeś o wszystko tylko nie o siebie?

Grupa wsparcia jest formą pomocy psychologicznej.  Uczestniczą w niej osoby, które łączą podobne problemy i trudności. 

Udział w grupie wsparcia polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami z innymi jej członkami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, dzieleniu się pożytecznymi informacjami, udzielaniu sobie wzajemnie wsparcia emocjonalnego. Aktywne uczestnictwo w grupie wsparcia pomaga w pracy nad sobą, w osobistym rozwoju, a także w radzeniu sobie z codziennymi trudnościami. 

Grupy wsparcia dla rodziców nastolatków mogą być świetnym sposobem na zwiększenie poczucia własnej skuteczności w roli rodzica i na zmniejszenie poczucia izolacji. Przynajmniej jedno z rodziców powinno wziąć udział w takiej grupie, aby uzyskać wsparcie i poznać innych rodziców, którzy mają podobne problemy z wychowaniem nastolatków.

Dla kogo?

– dla rodziców, którzy potrzebują wsparcia w trudnościach relacyjnych i wychowawczych

– dla rodziców dzieci pozostających w terapii

– dla rodziców dzieci w spektrum autyzmu, z ZA, Zespołem Downa, orzeczeniem / opinią, depresją, po próbach samobójczych, samookaleczających się

– dla rodziców, którzy potrzebują zadbać o siebie, którzy nie umieją bądź nie chcą radzić sobie ze swoimi problemami sami, dla tych, którzy chcą jeszcze świadomiej pomagać swoim dzieciom.

Spytaj o zniżkę przy zapisie obojga rodziców!

Prowadząca grupę

Agnieszka Świtała-Kosik – psycholog, coach, mama dorastających dzieci – na co dzień pracuje systemowo z rodzinami, z nastolatkami i osobami dorosłymi. 

psycholog legionowo