Zachowania autodestrukcyjne u dzieci i młodzieży - webinar dla nauczycieli, specjalistów i rodziców

Program szkolenia

Szkolenie skierowane do osób, które w swoim otoczeniu spotykają się z problemem zachowań autodestrukcyjnych. Zarówno rodzice, rodzeństwo jak i pracownicy szkół, ośrodków czy wychowawcy kolonijni.

 

W trakcie szkolenia poruszane będą następujące tematy:

  1. Samo pojęcie autodestrukcji – kiedy możemy mówić o pojawiającym się problemie.
  2. Funkcje jakie pełnią zachowania autodestrukcyjne, czyli po co oni to robią?
  3. Przybliżenie konkretnych funkcji samookaleczeń w celu lepszego zrozumienia zjawiska.
  4. W jaki sposób pomóc osobie z zachowaniami autodestrukcyjnymi?
  5. Czego absolutnie nie wolno nam zrobić.
  6. Mity na temat autodestrukcji.
  7. Jakie pomocy szukać?
  8. Prawny aspekt zjawiska autodestrukcji

Dodatkowo poruszymy temat zachowań autodestrukcyjnych u dzieci ze spektrum autyzmu oraz osób z zaburzeniami depresyjnymi.

Jeśli jesteś rodzicem dziecka samookaleczającego się i chcesz dowiedzieć się, jak sobie radzić z własnymi emocjami, strachem, bezradnością, to ten webinar jest właśnie dla Ciebie!

Zachowania autodestrukcyjne u dzieci i młodzieży

Cena webinaru:

149 zł

Przyczyny samobójstw – szkolenie

Samobójstwa młodzieży i dzieci to w Polsce niestety powszechne zjawisko. Obecnie jest to druga przyczyna zgonów w tej grupie wiekowej, tuż za wypadkami. Próby samobójcze najczęściej nasilają się wraz z okresem dojrzewania i to właśnie wśród młodzieży ta skala jest największa. Warto skorzystać z profesjonalnego szkolenia o przyczynach samobójstw i prób samobójczych, by móc w odpowiednim momencie zareagować i we właściwy sposób pomóc. Można zapobiec samobójstwom, jednak najpierw należy poznać ich przyczyny i czynniki je wywołujące oraz nauczyć się rozpoznawać sygnały ostrzegawcze, które powinny wzbudzić czujność.

Głównym celem szkolenia jest przybliżenie tematyki myśli samobójczych oraz ich etapów. Nasz kurs dedykujemy zarówno specjalistom: terapeutom, pedagogom i nauczycielom, jak i rodzicom, którzy, korzystając z wiedzy zawartej w proponowanym webinarze, będą w stanie zauważyć wczesne objawy i zadbać o fachowe wsparcie. W ramach kursu organizowanego przez Okay Szkolenia & Biznes dowiesz się, jak reagować w sytuacjach zagrożenia, czym jest depresja młodzieńcza i utajniona oraz poznasz mity dotyczące samobójstw.

Szkolenie dotyczące przyczyn samobójstw

Wszyscy uczestnicy webinaru rozszerzą swoją wiedzę w zakresie reakcji kryzysowych u młodzieży, która doświadcza myśli lub prób samobójczych oraz zachowań suicydalnych (samobójczych). Kładziemy nacisk na praktyczny aspekt działania, byś miał świadomość, jak zachować się w danej sytuacji, czyli podczas pracy z dziećmi i młodzieżą, która zmaga się z konkretnymi problemami. Dzięki naszej wieloletniej praktyce jesteśmy w stanie przekazać Ci skuteczne sposoby na rozpoznanie kryzysu suicydalnego oraz efektywne metody późniejszego wsparcia. Wszystko po to, by zapobiec stale narastającej fali prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży. Warto postawić na swój rozwój, który bezpośrednio przełoży się na pomoc Twoim pacjentom lub bliskim. Zapraszamy do uczestnictwa w szkoleniu dot. przyczyn samobójstw.

SZKOLENIE PROWADZI

Maja Pisarek

Trenerka, psycholog, psychotraumatolog, właścicielka Poradni Zdrowia Psychicznego Okay Psycholodzy i Terapeuci w Legionowie. 

Absolwentka SWPS na kierunku psychologia kliniczna, Szkoły wyższej Bogdana Jańskiego na kierunku pedagogika oraz Uniwersytetu Gdańskiego z kierunkiem psychotraumatologia, gdzie aktualnie wykłada.
Na co dzień pracuje z młodzieżą i dorosłymi zmagającymi się ze skutkami traumy zarówno prostej jak i złożonej. Pomaga w wychodzeniu z depresji, zaburzeń lękowych oraz wszelkich zaburzeń afektywnych.
Osoba z ogromną charyzmą, zarażająca uśmiechem, doświadczony i aktywny szkoleniowiec.

praca z traumą